معرفی نیازهای فناورانه شرکت ایپکو در همایش ظرفیت‌های همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و گروه صنعتی ایران خودرو

ایپکو-دانش بنیان

معرفی نیازهای فناورانه شرکت ایپکو در همایش ظرفیت‌های همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و گروه صنعتی ایران خودرو

شرکت تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران خودرو در راستای اهداف میان‌مدت خود و ارتقاء توانمندی داخلی در طراحی و تولید قطعات و مجموعه‌های موتوری، نیازمندی‌های آینده نزدیک خود در زمینه‌ی کسب دانش فنی و داخلی سازی این قطعات را ارائه نمود.

کارشناسان ایپکو در نشست‌های روز نخست این همایش، مجموعه پرخوران (Turbocharger)، مجموعه تلمبه روغن شار متغیر (Variable Oil pump) و قطعات مجموعه سوخت افشان مستقیم (GDI)‌ را معرفی کردند و در ضمن تشریح اندازه بازار آینده این محصولات، علت لزوم ورود به داخلی‌سازی این قطعات را تشریح کردند. سپس با بیان فعالیت‌های انجام شده تا بحال در توسعه این قطعات و مجموعه‌ها در گروه صنعتی ایران‌خودرو، چالش‌ها و مشکلات خود را برای رسیدن به “تولید اقتصادی” این محصولات، با فناوران دانشگاهی و دانش‌بنیان به بحث گذاشتند.

ایپکو-دانش بنیان
ایپکو-دانش بنیان
ایپکو-دانش بنیان

این قطعات و مجموعه‌ها در موتورهای جدید گروه صنعتی ایران خودرو مورد استفاده قرار می گیرد که توسعه و تولید آن‌ها، منطبق بر نقشه راه قوای محرکه ایران‌خودرو است که تا سال 1405 بر روی تمامی شاسی‌های موجود و آینده ایران خودرو قرار می گیرند. این امر مستلزم تأمین قطعات و مجموعه‌های جدیدی نظیر پرخوران، پمپ روغن شار متغییر می باشد. همچنین مجموعه قطعات سوخت افشان مستقیم (GDI) نیاز تولید پرقدرت‌ترین موتور سه استوانه ملی می باشد.

ایپکو-دانش بنیان

در پایان این نشست‌ها ضمن اعلام آمادگی شرکت ایپکو در ارائه دستاوردهای دانشی و مشاوره و همکاری با شرکت‌های دانش بنیان و مراکز تحقیقاتی جهت طراحی و داخلی سازی این قطعات، از شرکتها و مجموعه‌های علاقمند و متخصص دعوت به مذاکره حضوری در محل برگزاری همایش‌ها به صورت B2B نمود که این جلسات در روز دوم این همایش برگزار خواهد گردید.

ایپکوایران خودرودانش بنیان

GDITurbochargerVariable Oil pumpپرخورانتلمبة روغن شار متغیرقطعات سوخت افشان مستقیم (GDI)قوای محرکهقوای محرکه ایران‌خودرو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *