نمایش نسل جدید خانواده موتور سه سیلندر در نهمین نمایشگاه موتور تهران

Conference-Opening

نمایش نسل جدید خانواده موتور سه سیلندر در نهمین نمایشگاه موتور تهران

موتور سه استوانه پاشش مستقیم، به عنوان قوی‌ترین موتور سه استوانه در خانواده موتور سه استوانه موتور تزریق مستقیم بنزینی 3F3H در نهمین نمایشگاه موتور تهران و در محل برگزاری نمایشگاه جانبی همایش بین‌المللی موتورهای درون‌سوز و نفت به نمایش درآمده است.
ایکوپرس- این موتور با برخورداری از سامانه سوخت رسانی تزریق مستقیم مرکزی بنزین در محفظه احتراق خود و مجموعه پرخوران (توربوشارژ) قابلیت تولید بیشینه توان ۱۴۸ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۲۴۰ نیوتن متر را دارد. سطح آلایندگی موتور 3F3H یورو شش است.
قطعات اصلی موتور شامل بدنه، بستار، دسته سمبه، سمبه خام با بقیه موتورهای خانواده موتور مشترک است و در زنجیره تامین تامین کنندگان داخلی و خارجی تولید خواهد شد.
این موتور از سه ماهه اول سال ۱۴۰۳ بر روی بسیاری از خودروهای تولیدی ایران‌خودرو جایگزین قوای محرکه فعلی می‌شود و در سبد مصرف سوخت خودروهای تولیدی ایران‌خودرو نقش کاهشی به‌سزایی را ایفا می‌کند.

نمایش تارا با موتور سه استوانه

خودروی تارا در سبد محصولات آتی ایران‌خودرو از موتورهای مختلف خانواده موتور سه استوانه همانند 3F3L استفاده خواهد کرد. موتور 3F3L دومین موتور در خانواده موتور سه استوانه به لحاظ عملکردی و اولین موتور معرفی شده به بازار خواهد بود. این موتور با استفاده از مجموعه پاشش درگاهی بنزین و مجموعه پرخوران، قابلیت تولید بیشینه توان ۱۲۰ اسب بخار و بیشینه گشتاور ۱۸۵ نیوتن متر و سطح آلایندگی یورو شش را دارد. محصول تارا با قوای محرکه موتور سه استوانه 3F3L و جعبه دنده دستی MT6 یکی از محصولاتی است که در سال ۱۴۰۲ می‌تواند قابل عرضه به بازار خواهد بود. جذابیت‌های مختلف عملکردی این خودرو به‌گونه‌ای است که با حفظ شرایط عملکرد خودرو نسبت به خودروی تارا و نسل جدید موتور تنفس طبیعی EF7 (NA+) دارای مزیت چشم‌گیر کاهش مصرف سوخت است و نتایج شبیه‌سازی‌های انجام شده حاکی از دست‌یابی این موتور به مصرف سوخت ۵.۷۵ لیتر در پیمایش ۱۰۰ هزار کیلومتر با رعایت استاندارد آلایندگی یورو شش را دارد.
گفتنی است، نهمین نمایشگاه موتور تهران از ۲۷ تا ۲۹ اردیبهشت ماه در سالن نمایش ساپکو پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.
در این نمایشگاه، علاوه بر قطعه‌سازان بزرگ کشور که قطعات موتوری تولید‌ی‌شان را به نمایش گذاشته‌اند، شرکت دانش‌بنیان تحقیق، طراحی و تولید موتور ایران‌خودرو نسل‌های مختلف موتورهای درون‌سوز و هیبریدی و تازه‌ترین دستاوردها در حوزه قوای محرکه و خدمات مهندسی را به نمایش گذاشته است. قطعات موتوری داخلی سازی شده توسط این شرکت از جمله ای.سی.یو، حس‌گرها و عمل‌گرهای سیستم مدیریت هوشمند خودرو، نرم‌افزار ای.سی.یو نیز به نمایش درآمده است.
آزمون سرد موتور و دستگاه سنجش آلایندگی تا سطح یورو شش به عنوان جدیدترین خدمات آپکو که کاهش ارزبری قابل توجهی خواهد داشت نیز در نمایشگاه موتور در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گرفته است.

Conference-Opening

ایپکوایران خودروموتورنمایشگاه

موتور سه سیلندرنمایش نسل جدید خانواده موتور سه سیلندرنهمین نمایشگاه موتور تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *