بازدید مشاور قرارگاه اقتصاد مقاومتی ستاد کل نیروهای مسلح


بازدید مشاور قرارگاه اقتصاد مقاومتی ستاد کل نیروهای مسلح از دستاوردهای گروه صنعتی ایران خودرو در زمینه خودکفایی و داخلی سازی قطعات

روز سه شنبه مورخ 6 آبان ماه 1399 سردار اسحاق صالحی مشاور بودجه و مالی قرارگاه اقتصاد مقاومتی و همکاری های ملی و فراملی ستاد کل نیروهای مسلح از مجموعه دستاوردهای گروه صنعتی ایران خودرو بازدید نمودند. قبل از آغاز بازدید ایشان بر مزار پاک شهید گمنام ایران خودرو حضور یافته و به آن شهید گرانقدر ادای احترام نمودند. سپس در مرکز تحقیقات، طراحی و تکوین محصول از دستاوردهای ایران خودرو در زمینه توسعه خودروهای رانا برقی و دنا پلاس دو رگه و سورن گازسوز با پیمایش بالا و همچنین داخلی سازی قطعات خودروهایی نظیر کامیون کشنده فوتون، وانت پیکاپ فوتون و ون وانا آشنا شدند. خودرو ون وانا قرار است با موتور ملی پرخوران گازسوز به بازار عرضه شود. همچنین پیکاپ فوتون نیز قرار است بعد از اخذ تأییدیه موتور ملی دیزل (EFD) با این موتور روانه بازار گردد.

مشاور قرارگاه اقتصاد مقاومتی ستاد کل نیروهای مسلح همچنین از نمایشگاه ساخت داخل قطعات و مجموعه های خودرو در شرکت ساپکو بازدید نمودند، ایشان ضمن مثبت خواندن اقدامات ایران خودرو در زمینه نهضت ساخت داخل، گفت: اتفاقات و اقداماتی که در حال حاضر در ایران خودرو رخ می‌دهد و نیز مجموع آنچه در این بازدید مشاهده شد، بسیار امیدوار کننده است.

به نقل از سایت خبری ایکوپرس سردار اسحاق صلاحی بیان فرمودند: نهضت تولید داخل و نیز عمل به شعار جهش تولید، در این خودروسازی عینیت دارد، ممکن است به ثمر نشستن برخی اقدامات به دلایلی از جمله نبود تکنولوژی کافی، کمی زمان بر باشد، اما برای به نتیجه رساندن تلاش ها و تولید انبوه قطعات داخلی سازی شده، نیازمند همکاری بخش های بیرونی و همه نهادها هستیم.

وی با تاکید بر این‌که آنچه امروز در مجموعه ایران خودرو مشاهده کردم، امیدوار کننده است، اظهار کرد: ارتباط و همکاری‌هایی که با مجموعه توانمند نیروهای مسلح، بخش خصوصی، شرکت‌های دانش بنیان صورت گرفت، موجب برون رفت ایران خودرو از شرایط تک محوری درون گروهی و وابستگی به خارج از کشور و حرکت به سمت شرایطی چند وجهی در داخل کشور شد. این موضوع قطعا یک حرکت امیدوار کننده نسبت به آینده است.

مشاور بودجه و مالی قرارگاه اقتصاد مقاومتی و همکاری‌های ملی و فراملی ستاد کل نیروهای مسلح با بیان این‌که حتی امسال نیز آثار تعاملات ایران خودرو با سایر نهادها در تعداد تولیدات خودرو، تنوع خودرو و کیفی‌سازی آنها قابل مشاهده است، ابزار امیدواری کرد: نهضت ساخت داخل تداوم یافته و همه بخش های خصوصی و نهادهای عمومی به کمک صنعت خودرو در کشور شتافته تا نیازها و کمبودهای این بخش هرچه زودتر مرتفع شود.

ایپکوایران خودروبازدید

بازدید مشاور قرارگاه اقتصاد مقاومتی ستاد کل نیروهای مسلحخودکفاییداخلی سازی قطعاتستاد کل نیروهای مسلحقرارگاه اقتصاد مقاومتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *