گیربکس
_

ایپکو، طراح و توسعه دهنده جعبه دنده و قطعات آن

یکی از اجزاء مهم قوای محرکه، مجموعۀ جعبه دنده است. یکی از محصولاتی که توسط ما در این حوزه توسعه یافته است، جعبه دندۀ شش سرعته می­باشد. فعالیت­های انجام شده در این خصوص شامل موارد زیر است:

  • بهینه سازی عملکرد خودرویی
  • الگوبرداری و تهیۀ کتابچه محصول
  • طراحی و نمونه سازی
  • آزمون های عملکرد و دوام
_

بهینه سازی عملکرد خودرویی

یک مجموعه خودرو و موتور با تغییرات مناسب و به صرفه در جعبه دنده می تواند برای شرایط کاری متفاوتی بهینه سازی شوند. هدف گذاری برای متغیرهای شتاب، گشتاور، مصرف سوخت و آلایندگی و انتخاب نسبت دنده بهینه برای  پوشش عملکردی مانند حداکثرتوان یا حداقل مصرف سوخت از جمله این بهینه سازی­ ها می ­باشد.

_

الگوبرداری و تهیۀ کتابچه محصول

خودروسازان، مؤسسات دانشگاهی و سایر افراد مرتبط پیش از سرمایه گذاری روی جعبه دنده یا فناوری های خاص انتقال قدرت می توانند با کمک ایپکو داده­ های صحه گذاری شده را بصورت مدون و طبقه بندی شده در اختیار داشته باشند. گزارش از مشخصات دنده ها، پوسته ها، محورها، همگام سازها همراه با جنس، فرایند ساخت، عملکرد، دوام، ارزشیابی فناوریهای بکار رفته و معرفی فناوریهای مشابه از جمله سرفصل­هایی است که در این کتابچه در دسترس می باشند.

_

طراحی و نمونه سازی

طراحی و توسعه جعبه دنده و قطعات آن در شرکت ایپکو از یک نظام توسعۀ محصول با مراحل  روشن و بهم پیوسته پیروی می کنند. طراحی از  بالا به پایین، تهیۀ مدل استخوانی  برای در نظر گرفتن محدودیت های جانمایی و فصل مشترک­ها، طراحی همزمان یک مجموعه از سوی چند طراح با کمک نرم افزار مدیریت داده­ها از جمله رویه های طراحی مهندسی نهادینه شده در ایپکو است.

_

آزمون های عملکرد و دوام

شرکت ایپکو با تسلط بر رویه های طراحی و توسعۀ هر مجموعه یا قطعه، هم اکنون مرجع معتبری در داخل ایران برای ارائه گزارشهای مهندسی در بخش جعبه دنده می باشد. امکانات مناسب شرکت ایپکو و همکاری پیوسته با شرکتهای مهندسی مطرح دنیا این توانمندی را به شرکت داده است که بتواند بعنوان مشاور و مجری آزمونهای عملکردی و دوام برای هرگونه قطعات مرتبط به مشتریان خدمات رسانی کند.

پروژهجعبه دنده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *