موتور استرلینگ
موتور استرلینگ
_

موتور هواگرم (Stirling Engine)

موتور استرلینگ در سال ۱۸۱۶ توسط رابرت استرلینگ کشیش اسکاتلندی اختراع شد اساس کاری موتور و انبساط متناوب گاز در دو دمای متفاوت می باشد این نوع موتورها با توجه به آلایندگی و مصرف سوخت کمتر نسبت به موتورهای احتراق داخلی میتواند جای می توانند جایگزین مناسبی برای بعضی از کاربردهای موتورهای احتراق داخلی باشند. در ایران نخستین موتور استرلینگ در سال ۱۳۵۷ توسط استاد فقید مرحوم دکتر جعفر زرین چنگ در دانشگاه شیراز طراحی و ساخته شد مرحوم زرین چنگ در نگارش و همکاری در تالیف آثار و کتابهای متعددی در خصوص موتورهای استرلینگ همت گمارده و به نوعی میتوان ایشان را پدر استرلینگ ایران نامید.  روحش شاد و یادش گرامی

  • بهینه سازی عملکرد خودرویی
  • الگوبرداری و تهیۀ کتابچه محصول
  • طراحی و نمونه سازی
  • آزمون های عملکرد و دوام
_

موتورهای هواگرم

موتورهای هوا گرم به چهار دسته اصلی تقسیم می شوند:

  • آلفا
  • بتا
  • گاما
  • پیستون آزاد

کاربردهای اصلی موتورها در بخش های تولید برق پمپ های آب، زیردریائی‌ها، تجهیزات پزشکی یخچالها و فضاپیماها می،باشد. عمده ترین سیال عامل این موتورها هیدروژن و هلیوم و هوای خشک می باشد و برای خنک‌ کاری معمولاً از سیال آب و هوا استفاده می‌شود. انرژی خورشیدی، انرژی های گرمایی اتلافی و یا حرارت های سوخت های فسیلی می تواند از منابع تامین انرژی موتورهای هوا گرم باشد. در نمودار مقابل درصد امکان استفاده از انرژیهای مختلف مشخص شده است با توجه به آفتاب گیری کشور عزیزمان که در نقشه بالا نمایش داده شده است و با عنایت به سهم بسیار زیاد انرژی خورشیدی و مقایسه با منابعی همچون انرژی برق‌آبی (روش متداول در کشور) می توان به این نکته پی برد که تمامی عوامل برای بهره‌گیری از این روش مهیاست.

نمودار استرلینگ
جزئیات موتور استرلینگ
_

مزایای استفاده از موتورهای هوا گرم

بسته به نوع منبع حرارتی یا گرمای مورد استفاده آلایندگی متغیر در دو حالت کلی بسیار کم می باشد. به عنوان مثال در زمان استفاده از نور خورشید به عنوان منبع حرارتی آلودگی خارج از موتور صفر می‌باشد. همچنین در شرایط استفاده از سوخت های فسیلی در مقایسه با موتورهای احتراق داخلی آلایندگی بسیار ناچیزی تولید می‌شود. با توجه به تعریف راندمان حرارتی چرخه های ترمودینامیکی، چرخه استرلینگ بالاترین راندمان را پس از چرخه کارنو دارد. لذا نتایج عملکردی در این موتورها نزدیکی زیادی به سیکل پر بازده کارنو دارد با توجه به عدم وجود احتراق در محفظه داخلی اصطکاک بسیار پایین موتور ها بسیار پایین بوده و در نتیجه عمر قطعات بالا رفته و هزینه تعمیرات و نگهداری موتور کاهش مییابد آلودگی صوتی موتور در بدترین حالت از ۴۵ دسی بل تجاوز نمیکند که این مقدار از کمترین آلودگی صوتی موتورهای احتراق داخلی متداول نیز کمتر است. با توجه به طیف گسترده منابع انرژی قابل دسترسی همچون خورشید، گرمای اتلافی ضایعات چوبی، انرژی هسته‌ای، سوخت فسیلی، گرمای سوزاندن ضایعات، زمین گرمایی و الکتریسیته مشکلات موتورهای تک منبع یا با منابع انرژی محدود را ندارد.

پروژهموتورموتور استرلینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *